Magiczny czas wigilii Złotych

wigiliaTo już trzeci raz, gdy nasze Złote środowisko spotkało się przy wigilijnym stole. Niesamowity czas i niezwykłe spotkanie przygotowane zostało przez krąg starszyzny Harcerskiej „Aurum” pod komendą druhny phm. Edyty Kozy.
Stu trzydziestu trzech zuchów, harcerzy i instruktorów wspólnie łamało się opłatkiem.Jak przystało na polskich harcerzy musieliśmy rozpocząć apelem, podczas którego wciągnięto flagę i odśpiewano hymn harcerski. Złożono raporty wszystkich siedmiu jednostek. Odczytano trzy rozkazy. Wręczono zwycięzcom turnieju musztry zastępów „Złote Orzełki Harcerskiej Musztry” druhnom z zastępu Enigma 8DDH : Jagodzie Kucharz, Wiktorii Sołtysik, Natalii Pękale, Aleksandrze Grzyb, Aleksandrze Hejczyk. Baaaardzo gratulujemy !!!
Druh Kacper Adamczyk złożył ślubowanie Chorążego 8 DDH „Złota Ósemka” Od tej pory to on dba i chroni nasz proporzec GRATULACJE i wytrwałości druhu Kacprze. 🙂

Druh Jeremi Kowalski otrzymał promocję na stopień Wywiadowca. Gratulacje druhu. 🙂

Druhna Edyta Koza otrzymała promocję na stopień Podharcmistrzyni ZHP. Gratulacje  druhno . 🙂

Po zakończonym apelu czas pięknego przedstawienia jasełkowego pełnego barw świateł, pięknej muzyki, śpiewu i wzruszeń  przygotowanego przez wędrowników PDDW „Złoci” w Sławkowie w którym wzięli udział harcerze z wszystkich naszych środowisk w reżyserii druhny sam. Karoliny Kozy.

Rozdano harcerskie prezenty prosto spod choinki,  które były przygotowane przez nas samych.

Bardzo dziękujemy za to że byli z nami w tak piękny czas nasi goście: Komendantka Chorągwi Śląskiej dh. hm. Anna Peterko, dh hm.Andrzej Lichota, Komendant Hufca Dąbrowa Górnicza dh phm. Radosław Nawrot, dh. phm. Dorota Nawrot, dh. hm. Ariana Bejma-Woźniczka, dh pwd. Mariusz Aniszkiewicz.

Podziękowania kierujemy do naszych niezwyczajnych rodziców, którzy pomogli nam w przyjęciu piekąc ciasta: pani Barbarze Herej i Zofii Wiekierze i pomagając w kuchni- w szczególności pani Annie Przecherce. Jesteście wspaniali. 🙂

Wspaniałe potrawy, przygotowane przez restaurację „Finezja” w Sławkowie będziemy mile wspominać. 🙂

Komendant Związku Drużyn „Złota Ósemka’ w Sławkowie udziela pochwały za wzorowe wywiązanie się z obowiązku służby:
8 Dąbrowskiej Gromadzie Zuchowej „Złote Iskierki” w Sławkowie

8 Dąbrowskiej Drużynie Harcerskiej „Złota Ósemka” im. Zawiszy Czarnego w Sławkowie

80 Dąbrowskiej Drużynie Starszoharcerskiej „Złota Ósemka” im. Zawiszy Czarnego w Sławkowie

Próbnej Dąbrowskiej Drużynie Wędrowniczej „Złoci” w Sławkowie

Kręgowi Starszyzny Harcerskiej „Aurum” w Sławkowie

Harcerskiemu Klubowi Turystycznemu „Złoty Azymut” w Sławkowie
Kręgowi Seniora im. Francesco Nullo w Sławkowie.

Dobra robota druhny i druhowie.
Czuwaj Wiaro !!!

 

„Złote Iskierki życzą Wesołych Świąt” – film 

GALERIA – fot. R.Adamczyk, S.Kowalski