Płonie ognisko i szumią knieje…

ognisko18 czerwca 2019r wszystkie środowiska Złotej Ósemki: 8MDGZ „Złote Iskierki”, 3MDGZ „Złote Duszki”, 8DDH „Złota Ósemka”, 3PDDH „Złote Sokoły”, 80DDS „Złota Ósemka”, 88DDW „Złoci”oraz Krąg Starszyzny Harcerskiej „Aurum” spopotkały się na ostatnim apelu tego roku harcerskiego, które rozpoczynało nasze tradycyjne już ostatnie ognisko. W tym roku gościliśmy również drużynę z Bolesławia, z Hufca Olkusz.

Nie byli to jedyni goście tego dnia. Hm. Adam Malarz z Chorągwi Śląskiej odwiedził nasze środowisko z powodu wyjątkowej chwili dla zuchów z 8MDGZ „Złote Iskierki”.
Podczas apelu zostały całej gromadzie wręczone  Harcerskie Odznaki Ziemi Śląskiej. Zuchy wraz z kadrą dzielnie realizowały zadania, dzięki którym poznawały walory, tradycje i historię Śląska. GRATULUJEMY!!!

Przyszedł czas na punkt kulminacyjny dzisiejszego wieczoru – ognisko. Tradycyjnie już przeszliśmy na „sławkowską wyspę”.

Ognisko było podsumowaniem naszej całorocznej pracy, czego dowodem był quiz harcerski. Nie obyło się też bez pląsów i piosenek!

Wszyscy fantastycznie się bawili, cudowna atmosfera, poczucie przyjaźni, współzawodnictwa i braterstwa wokół.

 Podczas ogniska ważne chwile przeżyły druhna Julia z 80DDS oraz druhenki z zaprzyjaźnionej drużyny z Bolesławia.

Tego wieczoru na ich piersi pojawiło się najważniejsze odznaczenie – krzyż harcerski.

 Takie właśnie było to nasze ostatnie ognisko. Dla wielu poprzedzające letni obóz, dla innych pożegnalne przed wyjazdami na wakacje. Jedno jest pewne – CZEKAMY NA WIĘCEJ TAKICH OGNISK!

 

GALERIA ZDJĘĆ