Zdobywcy Bieszczadzkich szczytów – Dwerniczek 2019 cz. 3

20190808_154746Kolejne dni obozu mijają na doskonaleniu technik harcerskich. Szałasy
i kuchnie polowe nie są obce nawet zuchom. Polanki obozowe zapełniły się naszymi zuchami i harcerzami, a harcerze starsi wybrali San i jego brzegi.

Kolejne dni to wyprawa na Tarnicę. Harcerze wybrali trasę przez Bukowe Berdo. Szlak ten wynagrodził nasz trud oszałamiającymi widokami. Zuchy natomiast wyruszyły z Wołosatego. Niebieskim szlakiem powędrowały na szczyt. Trasa nie była łatwa, jednak nikt się nie poddał. Niezapomniane wrażenie pozostawią po sobie panoramy zarówno na stronę polską jak i ukraińską. 1346 metry zostały zdobyte przez Złotą Ósemkę, Hurrra!!! Królowa Bieszczad zdobyta!!!

Następny obozowy dzień, to kolejna atrakcja. Tym razem spokojnie podziwialiśmy bieszczadzką przyrodę z wagoników kolejki bieszczadzkiej. Tarasa Majdan – Przysłup – Majdan przebiegła nam w iście rozśpiewanej atmosferze. Był też w końcu czas na pamiątki 😉

Baza obozowa to też wiele niespodziewanych atrakcji… okoliczne krowy „poczęstowały” się naszym chlebem, a znikome ilości wody w Sanie pozwoliły na trochę ochłody.

GALERIA