6 urodziny Złotej Ósemki

Już po raz szósty, 14 września 2019r, zabrzmiała pod harcówką Złotej Ósemki, urodzinowa trąbka. Uroczystą zbiórkę Związku Drużyn rozpoczęliśmy oczywiście apelem. Oj ciasno było – 108 zuchów, harcerzy i instruktorów. Jest moc!


Niestety podczas tegorocznych urodzin nie mógł z nami być dh Komendant, ale wysłuchaliśmy ważnych dla całej naszej społeczności słów, które napisał na tę okoliczność.
Po raz pierwszy były z nami zuchy z nowej gromady – 3 PDGZ „Złote Wilczki”.
Jak przystało na urodziny nie zabrakło gości i prezentów. Byli z nami w tym wyjątkowym dniu harcerze z 10 DDH „Zwiad” oraz zaprzyjaźniona drużyna z Hufca Olkusz – Leśne Skrzaty, działająca w Bolesławiu.
Miłym zaskoczeniem był prezent od „Zwiadu” – mała tablica naszych wspólnych wspomnień. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Po apelu uroczysta chwila dla kilku harcerzy. To właśnie dziś, przeszli na „drugą stronę”, czyli o pion wyżej.

Był też oczywiście wielki i wspaniały tort i inne pychotki – „Sto lat!”. Tort został rozkrojony przez trójkę naszych wędrowników – Karolinę Maćka i Jeremiego. To oni, nieprzerwanie od 6 lat pełnią służbę w naszym środowisku.

I na koniec – świetna zabawa integracyjna całego środowiska Złotej Ósemki z gośćmi. Każdy z urodzinowej zbiórki wyszedł uśmiechnięty, pełen energii i z ….. urodzinowym prezentem 🙂 Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na nasze zbiórki

GALERIA ZDJĘĆ