Przejdź do treści

Wicie 2022 – rozdział III

Chociaż to załoga wielkiego statku, nie brak na pokładzie artystycznych uniesień. Festiwal prawie na miarę Opola, zmagania wyłaniają zwycięzców „Czarne Perły” „Syrenki” „Żony Sparrowa” ale załoganci jakże mocno wzruszają widownię i jury – „Żywioły” i „Piratki z Karaibów”. Festiwalowe zmagania zamknął jedyny i niepowtarzalny w swojej kategorii występ Olafa. Brawo Olaf!!!

Dzień zamykany ciepłą bryzą przy zachodzie słońca całą załogą… jakże klimatycznie….

I ruszamy do bitwy morskiej!!! Lasertag w trzech odsłonach. Załoganci, jungowie i marynarze dali z siebie wszystko, nie obeszło się bez rannych. BITWA!!!

A po bitwie… i nie tylko dobrze jest się schłodzić w morskiej kąpieli.  

Godzina W. Ten jakże ważny dzień rozpoczęty grą terenową o Powstaniu Warszawskim, szansa na uzupełnienie wiedzy na ten temat. I uroczysty apel, który rozpoczął się wyciem syren o godz. 17:00.

Tym razem mieliśmy przyjemność gościć sąsiedni obóz Związku Drużyn z Chełmka. Bardzo jesteśmy wdzięczni za te odwiedziny, które zakończyły się wspólną zabawą.

Jeszcze tego samego wieczoru jedne z najważniejszych doświadczeń w życiu harcerskim mieli szansę przeżyć druhowie Kamil i Olaf, składając przyrzeczenie harcerskie. Życzymy im wytrwałości oraz wielu przygód na harcerskim szlaku.

Już niedługo kolejne fragmenty z dziennika pokładowego.

Polecamy fotogalerię.