Świąteczne igry on-line

Świąteczne igry on-line

Dzisiejsze popołudnie było wyjątkowe! Mieliśmy dużo gości, ponieważ zaprosiliśmy na naszą zbiórkę online zuchy z dwóch zaprzyjaźnionych gromad – “Słonecznej Gromady” z druhną Liwią i “Złotych Duszków” z druhną Agnieszką. Obejrzeliśmy wspólnie film o świątecznych przygodach Olafa z “Krainy lodu”, poznaliśmy ciekawostki o Świętach Bożego Narodzenia w najdalszych zakątkach świata. Między innymi dowiedzieliśmy się, dlaczego w Boliwii na wigilijną mszę świętą zabiera się koguta, a w Japonii w Wigilię je się kurczaka z KFC. To dla nas – Polaków, Europejczyków naprawdę egzotyczne zwyczaje.

Ale najciekawsze zaczęło się potem! Rozegraliśmy zuchowy miniturniej wiedzy o świętach. Rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy związane z Bożym Narodzeniem. Rozpoznawaliśmy teksty znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek w muzycznym quizie przygotowanym przez druhnę Patrycję. Finałową konkurencją było robienie łańcucha choinkowego na wyścigi. Sprawdzaliśmy, ile ogniw potrafimy połączyć w ciągu pięciu minut. Na chwilę zapanowała tak wielka cisza w eterze, iż można było pomyśleć, że zbiórka już się skończyła i wszyscy się rozłączyli. Nikt nic nie mówił – tak bardzo byliśmy skupieni na zadaniu. Okazało się, że najszybsza była Lena. To po prostu ekspresowa dziewczyna. Ale wszyscy świetnie sobie poradzili, nawet nasze druhny 🙂

W połowie zbiórki Marta przeprowadziła krótką gimnastykę. Wszyscy wstaliśmy na chwilę od komputerów i wykonaliśmy pajacyki, przysiady oraz jaskółki. Dla nas to był zdrowy, aktywny przerywnik, a Marta zaliczyła kolejne zadanie z próby na drugą gwiazdkę.

Na koniec złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a Weronika zaśpiewała świąteczną piosenkę na zakończenie.

Serdecznie dziękujemy “Złotym Duszkom” i “Słonecznej Gromadzie” oraz druhnom Agnieszce i Liwii za wspaniałą wspólna zabawę. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie się spotkamy, może już w realu, aby lepiej się poznawać i znów przeżywać miłe wspólne chwile.

?

Zbiórki:


8 MDGZ "Złote Iskierki" - czwartek 17.45 - 19.15,Sławków, ul. Młyńska 14a
18 MDGZ "Złote Duszki" - poniedziałek 17.17 - 18.47, Sławków, ul. Młyńska 14a
3 MDGZ "Złote Wilczki" - wtorek 17.00 - 19.00, Dąbrowa Górnicza, SP nr 7
3 DDH "Złota Ósemka" - sobota 9.00 - 11.30, Sławków, ul. Mały Rynek 9
8 DDH "Złota Ósemka" - sobota 9.00 - 11.30, Sławków, ul. Mały Rynek 9
80 DDS "Złota Ósemka" - sobota 11.45 - 14.15, Sławków, ul. Mały Rynek 9
88 DDW "Złoci" - piątek 18.30 - 21.00 (co 2 tygodnie), Sławków, ul. Mały Rynek 9
Krąg Starszyzny "AURUM" - środa (3 miesiąca), 19.30 - 21.00, Sławków, ul. Mały Rynek 9

?

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE ZA ROK HARCERSKI 2021

Kwota za rok harcerski: 144zł

ZHP Chorągiew Śląska, Hufiec Dąbrowa Górnicza

nr konta: 09 1050 1272 1000 0008 0033 3650

TYTUŁ PRZELEWU: składka członkowska, 2021 nazwa drużyny, imię i nazwisko harcerza/zucha