W mroźny czas dbamy o siebie i innych

W mroźny czas dbamy o siebie i innych

Koszałek – Opałek bardzo nam ufa. Znów napisał do nas list. Opowiedział nam tym, jak wspaniale król Błystek nagrodził go za wzorowo spełnioną misję, w której pomogliśmy mu w czasie poprzedniej zbiórki. Zadowolony król wyznaczył mu kolejne zadanie – o wiele trudniejsze i jeszcze bardziej odpowiedzialne. Teraz Koszałek – Opałek wybiera się na biegun północny do Polarnych Krasnoludków, aby poprosić króla Polarnych Krasnoludków o magiczny naszyjnik, który pomoże królowi Błystkowi lepiej dbać o pokój i zgodę w swoim państwie.

Koszałek – Opałek jest bardzo dumny, że król tak mu ufa. Niestety obawia się, że nie potrafi dobrze się przygotować do tak ryzykownej wyprawy. Boi się, że może zamarznąć po drodze. Dlatego poprosił nas, abyśmy doradzili mu, jak się ubrać i jak przygotować do polarnej wyprawy. Wspólnie ustaliliśmy, jak ubrać się na wielkie mrozy i na śnieg, a druhny opowiedziały nam, co to jest przemarznięcie i odmrożenie oraz jak się przed nimi chronić. Dowiedzieliśmy się, co to jest hipotermia i co zrobić, aby do niej nie dopuścić. A także jak sobie poradzić, gdy już nam się przydarzy przemarznięcie albo odmrożenie. Nauczyliśmy się, jak ratować innych, których dopadła hipotermia lub odmrożenie. A nasz przyjaciel – krasnoludek siedział ukryty w kąciku sali gimnastycznej wśród materaców, uważnie się przysłuchiwał i obserwował. Na pewno już teraz nie będzie miał kłopotu z przygotowaniem odpowiedniej odzieży i ekwipunku na swoją wyprawę.

Podczas apelu druhna Ula wręczyła nam sprawności zdobyte podczas zbiórek online i znaczek Dni Chorągwi Śląskiej. Była też majsterka – ubieraliśmy ludzika w zimowe ubranie. Nie obyło się bez pląsów o pingwinach – jak na zimowe spotkanie przystało. Pomimo obostrzeń, maseczek, dystansu społecznego świetnie się bawiliśmy i nie możemy się już doczekać następnej zbiórki.

?

Zbiórki:


8 MDGZ "Złote Iskierki" - czwartek 17.45 - 19.15,Sławków, ul. Młyńska 14a
18 MDGZ "Złote Duszki" - poniedziałek 17.17 - 18.47, Sławków, ul. Młyńska 14a
3 MDGZ "Złote Wilczki" - wtorek 17.00 - 19.00, Dąbrowa Górnicza, SP nr 7
3 DDH "Złota Ósemka" - sobota 9.00 - 11.30, Sławków, ul. Mały Rynek 9
8 DDH "Złota Ósemka" - sobota 9.00 - 11.30, Sławków, ul. Mały Rynek 9
80 DDS "Złota Ósemka" - sobota 11.45 - 14.15, Sławków, ul. Mały Rynek 9
88 DDW "Złoci" - piątek 18.30 - 21.00 (co 2 tygodnie), Sławków, ul. Mały Rynek 9
Krąg Starszyzny "AURUM" - środa (3 miesiąca), 19.30 - 21.00, Sławków, ul. Mały Rynek 9

?

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE ZA ROK HARCERSKI 2021

Kwota za rok harcerski: 144zł

ZHP Chorągiew Śląska, Hufiec Dąbrowa Górnicza

nr konta: 09 1050 1272 1000 0008 0033 3650

TYTUŁ PRZELEWU: składka członkowska, 2021 nazwa drużyny, imię i nazwisko harcerza/zucha

?

PRZEKAŻ 1% PODATKU
DLA ZWIĄZKU DRUŻYN "ZŁOTA ÓSEMKA"

Nr KRS: 0000273051

Cel szczegółowy 1%:
"Hufiec Dąbrowa Górnicza, Związek Drużyn Złota Ósemka w Sławkowie"